Życie Adeli – Rozdział 1 i 2

Wreszcie udało mi się zobaczyć kontrowersyjny obraz zrealizowany przez Abdellatifa Kechiche’a w 2013 roku na podstawie komiksu Julie Maroh z 2010. Film ten, bardzo dziwnie przyjęty, budził zainteresowanie, ale i tak najgłośniej było o bardzo długiej scenie erotycznej. Na szczęście został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i to cieszy bardzo. Opowieść o piętnastoletniej Adeli, która uczy się, marzy o byciu nauczycielką i zaczyna odkrywanie swojej seksualności, toczy się wolno i bardzo spokojnie. Reżyser celowo niespiesznie pokazuje nam kolejne etapy dojrzewania bohaterki, jej nieudaną próbę miłości heteroseksualnej, odkrycie namiętności i miłości z poznaną studentką akademii sztuk pięknych, zdeklarowaną lesbijką. W filmie tym pada zdanie, że miłość nie ma płci i to prawda. Historia Adeli to obraz dojrzewania do miłości każdego człowieka, bez względu na płeć. Dla mnie, zwanej wśród znajomych najbardziej „gejolubną” osobą w okolicy, film ten jest kolejnym obrazem, który stara się pokazać, że poza preferencjami seksualnymi, nie różni nas nic. Tak samo jesteśmy samotni, tak samo kochamy, tak samo zdradzamy.
Wielkim atutem filmu jest udział dwóch znakomitych i pięknych aktorek: Adelę zagrała Adele Exarchopoulos, a Emmę Lea Seydoux (znana z
„O północy w Paryżu” czy „Mission Immposible: Ghost Protocol”). Polecam. Ale i tak wiem, że scena erotyczna przyciąga najbardziej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s