Przyjaciele

To chyba najbardziej uzależniający sitcom jaki znam. Znam wielu, którzy tak jak ja, mogą go oglądać zawsze i wszędzie i na chybił trafił. Świetnie robi na nastrój, bawi, nigdy się nie nudzi i zawsze dobrze mieć go pod ręką. W ciągu 10 sezonów nadano 239 odcinków, każdy trwa zaledwie 22 minuty. Emisja zaczęła się w 1994 roku, zakończono dziesięć lat później. Bohaterami jest szóstka tytułowych przyjaciół, młodych mieszkańców Nowego Jorku. Jest rodzeństwo: Ross i Monica Geller, a towarzyszą im Phoebe Buffay, Rachel Green, Joey Tribbiani i Chandler Bing. Monica i Rachel mieszkają razem, Joey i Chandler wynajmują mieszkanie na tym samym piętrze. Ross i Phoebe mieszkają oddzielnie, ale w pobliżu. Serial opowiada o ich osobistych wyborach, perypetiach miłosnych (np. Ross kocha się w Rachel od bardzo dawna, bo znają się od koledżu, ale istnieje także jego była żona, która zostawiła go dla innej), problemach z pracą i w pracy itd. Po prostu życie młodych we współczesnym świecie. Dowcipne, z dystansem i urokiem zrobione dziełka, bo każdy odcinek to pięknie namalowany obraz, oprawiony w świetną muzykę i cudowny nastrój. I nawet śmiech z offu mi nie przeszkadza.
Serial przyniósł popularność całej szóstce głównych aktorów: Rossa (doktora paleontologii zresztą) grał David Schwimmer, Monicę (utalentowaną kucharke i okropną pedantkę) grała Courteney Cox, w rolę wielce oryginalnej Phoebe (uzdolnioną muzycznie i nie tylko) wcieliła się Lisa Kudrow, Chandlera (bardzo bystrego pracownika korporacji) grał Matthew Perry (który również maczał palce w scenariuszu i wymyślał dowcipy), a Joeya (aktora poszukującego pracy) zagrał Matt le Blanc. Ale największą sławę zdobyła zasłużenie odtwórczyni roli Rachel, dziewczyny z bogatej rodziny, która postanawia żyć samodzielnie, Jennifer Aniston.
Jak to w takich serialach bywa w epizodach wystąpiło całe mnóstwo znanych aktorów, już w pierwszym sezonie np. pojawili się George Clooney i Noah Wyle w roli lekarzy (sami właśnie grali w „Ostrym dyżurze” dr Douga Rossa i dr Johna Cartera). Pojawili się także np. Bruce Willis, Brad Pitt, Sean Penn, Gary Oldman, Elle MacPherson, Tom Selleck, Hugh Laurie, Charlie Sheen, Billy Crystal,  Robin Williams, Julia Roberts, David Arquette (mąż Courteney Cox, filmowej Moniki), Alec Baldwin i wielu wielu innych. Polecam szczerze, knajpka „Central Perk”, w której spotykają się przyjaciele, z kanapą i zmieniającym co trzy odcinki się wystrojem, jest niezłym miejscem na kawę i relaks w dobrym towarzystwie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s