Last Vegas

Ten film właściwie pokazuje nam prawdę o facetach. Tzn. gdy pojawi się możliwość udziału w zakrapianej imprezie w towarzystwie fajnych kobiet to nie ma takiego mężczyzny, który nie poleciałby na to natychmiast. Bez względu na wiek i sprawność fizyczną.
Głównych bohaterów najpierw poznajemy w chwili, gdy są bardzo zgraną czwórką małych chłopców, na oko wczesna szkoła podstawowa, po czym prawie natychmiast przenosimy się w czasie o lat 58. Widzimy tych samych facetów, mocno dojrzałych, schorowanych i samotnych. Jeden z nich nigdy się nie ożenił i właśnie znalazł kobietę swojego życia, młodszą o jakieś 40 lat. Oświadcza się jej – na pogrzebie zresztą – a potem zaprasza kumpli na wieczór kawalerski w Las Vegas. Pojawiają się wszyscy i rozpoczyna się impreza.
Komedia jest zabawna, wcale nie gorzka, ani nie jest to śmiech przez łzy. Do tego zrobiona z przymrużeniem oka, bo czwórkę imprezowych facetów grają ci, którzy w życiu prywatnym także z takiego życia są znani. Grają same gwiazdy: samotnego wdowca Paddy’ego zagrał rewelacyjny jak zawsze Robert de Niro. Sama, spuszczonego ze smyczy z viagrą i prezerwatywą, fantastyczny Kevin Kline. Chorego Archibalda, który urywa się swojej rodzinie (świetna scena ucieczki przez okno!), zabawny Morgan Freeman. Młodego starego żonkosia Billego zagrał, znany z wielu romansów i małżeństw z młodszymi od siebie, Michael Douglas. Jedyna kobieta w tym towarzystwie to Diana, śpiewaczka klubowa, która karierę zaczęła dopiero co, a też jest w słusznym wieku. Zagrała ją i wyśpiewała Mary Steenburgen, urocza i bardzo ujmująca. Cudowni aktorzy, którzy potrafią na siebie spojrzeć z dystansem powodują, że ten film zrobiony w zeszłym roku przez Jona Turteltauba ogląda się bez wysiłku i bardzo przyjemnie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s