Dexter

Jeden z moich ulubionych seriali kryminalnych, ale nie jest to serial pełen pościgów, szybkiej akcji i bardzo męskich facetów ze spluwami u pasa. A wręcz przeciwnie. Główny bohater, tytułowy Dexter (bardzo przekonujący Michael C. Hall, znany już z „Sześciu stóp pod ziemią”), jest seryjnym mordercą, któremu wydaje się, że ma misję oczyszczania
świata z zabójców, z ludzi, którzy wg niego na to zasłużyli. To, co Morgan robi, jest wynikiem jego traumatycznych przeżyć, których początek tkwi w dzieciństwie. W bardzo dziwnych okolicznościach małego Dextera znajduje policjant Harry Morgan (James Remar) i adoptuje osieroconego chłopca. Jest też jedyną osoba na świecie, która o wie o tym, że Dex morduje, ale od śmierci przybranego ojca nie ma na świecie nikogo, z którym mógłby dzielić się swoimi przeżyciami i chorymi pragnieniami.
Wyszukiwanie ofiar jest dla Dextera Morgana bardzo proste, bo w godzinach pracy jest specjalistą od krwi i pracuje jako konsultant w policji Miami. Nie wie tego jego siostra Deb (rewelacyjna Jennifer Carpenter), również policjantka. Serial jest znakomity, świetnie
filmowany, znakomicie fotografowany, doskonale zagrany zarówno przez odtwórców głównych ról jak i aktorów ról drugoplanowych czy epizodów.
Tacy jak np. John Lithgow, gwiazda sezonu czwartego, Jimmy Smits w sezonie trzecim czy cudowna Julia Benz w roli Rity. Zachwycona byłam również występem Jaimie Murray w roli Lily (sezon drugi). Lubię też jak Marię LaGuertę (Lauren Velez) czy Angela Batista (David Zayas). Serial powstaje od 2006 roku, mamy za sobą już pięć sezonów, następne odcinki w USA już w październiku, co mnie raczej cieszy, bo serial nie staje się coraz bardziej nudny, wręcz przeciwnie, rozwija się w bardzo ciekawym kierunku. Zarówno dla głównego bohatera, jak i dla widzów. Poza tym podoba mi się czołówka serialu, która jest wyjątkowo smakowita, choć nie wiem czy to jest dobre określenie, jeśli weźmie się pod uwagę, że to serial dosyć krwawy, żeby nie powiedzieć krwisty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s