24

To jeden z moich ulubionych seriali. Najpierw zachwycił mnie pomysł, aby akcja całego sezonu mieściła się w ciągu jednej doby, tytułowych 24 godzin. Zrealizowane tak, aby wydawało się, że wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym, cały czas mamy pokazywany zegar z upływającym czasem. Gdy coś dzieje się równocześnie to ekran jest dzielony i widać
równoczesne sytuacje. Gdy jakieś zdarzenie zajmuje dłuższy czas (np. jazda samochodem) to widać zegar, jest trzyminutowa przerwa na  reklamy i znowu zegar z czasem trzy minuty późniejszym. Każdy odcinek trwa jedną godzinę. Pomysł chwycił, bo potem mnie wciągnęło.
Głównym bohaterem wszystkich sezonów był Jack Bauer (Kiefer Sutherland, rewelacyjny w tej roli i sam twierdzi, że to rola jego życia) pracownik CTU (Counter Terrorist Unit), komórki zajmującej się terroryzmem.
Pierwsza seria to dzień prawyborów prezydenckich, w którym Jack zajmuje się ochroną senatora, Afroamerykanina Davida Palmera. Zostają porwane żona i córka Bauera, oraz zajmuje się misją na Bałkanach. Serii jest osiem (nakręconych od 2001 do 2010 r.) i dokręcono dodatkowy półtoragodzinny film pt. „Redemption„. W następnych sezonach Jack ma różne zajęcia, m.in. próbuje powstrzymać wybuch bomby nuklearnej w L.A., infiltrować meksykański kartel narkotykowy, grupę handlującą śmiertelnym wirusem, musi ochronić
Sekretarza Obrony USA itp. Przy okazji przeżywał prywatne dramaty, które plątały się z jego pracą. Serial ma niesamowite tempo, świetną muzykę i bardzo dobrze skonstruowany scenariusz każdej serii, co spowodowało, że cieszył się wielkim powodzeniem i był nominowany do nagród Emmy (68 nominacji, z czego 20 otrzymał) czy Golden Globe (12 nominacji i dwa dostał). Lubię takie filmy, więc lubiłam Jacka i jego sześć dni. Tylko żal, że już twórcy nie planują dalszego ciągu….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s