Incepcja

Jeden z piękniejszych filmów, ale tych piękniejszych wizualnie. To podróż dookoła Ziemi, ale i w sny, w które prowadzi nas Christopher Nolan … Historia zrealizowana w zeszłym roku, jest nieprawdopodobna, ale też nieprawdopodobnie sfilmowana. I do obejrzenia na dużym, jak największym ekranie, bo wszystko co widzimy robi niesamowite wrażenie.
Historia, którą oglądamy, to opowieść o złodzieju snów. Dom Cobb (w tej roli świetny Leonardo di Caprio), szpieg przemysłowy, musi wykonać ostatnie zadanie, by móc wrócić do swojego prawdziwego życia i do swoich dzieci. Zamiast, jak do tej pory ukraść myśli śpiącego, ma zaszczepić inną w śpiącym umyśle.
Zaczyna się naprawdę genialne kino sensacyjne, zrobione z niesamowitym rozmachem, fantastycznie poprowadzonym scenariusz, konsekwentny i bardzo logiczny, choć można się zgubić i zaplątać. Konstrukcja skrzynkowa: w dużej jest mniejsza, w której jest jeszcze mniejsza….albo inaczej: piętrowa: na jednej historii układa się drugą, potem na niej następną…. Wszystko dzieje się równocześnie, ostatnie chwile ogląda się z zapartym tchem. Do tego cudowna muzyka Hansa Zimmera, naprawdę genialne efekty specjalne i fantastyczne zdjęcia.
Nie mogę się oprzeć, by nie pokazać próbki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s