To skomplikowane

Świetna komedia z 2009 roku, zrealizowana bardzo skromnymi środkami przez Nancy Meyers wg jej własnego scenariusza. Otóż rozwiedziona właścicielka restauracji Jane (Meryl Streep), matka trójki dorosłych dzieci, utrzymuje dosyć bliskie kontakty z byłym mężem Jakiem (Alec Baldwin). W momencie, gdy ostatnie z dzieci ostatecznie postanawia opuścić rodzinny dom, a Jake poślubia zdecydowanie młodszą kobietę, sytuacja Jane komplikuje się nieco. Poznaje architekta (Steve Martin) i zaczyna się bal….
Film jest świetną obserwacją współczesnej rodziny, problemów rozwiedzionych par oraz układów pomiędzy byłymi i obecnymi małżonkami. Bardzo zabawne sytuacje, wygrane świetnie przez trójkę głównych aktorów, choć moim zdaniem Meryl jest zdecydowanie najlepsza.
Pełna wdzięku, niezrównana, wspaniała, dojrzale piękna. Alec niecogruby, nie ma już wdzięku sprzed kilku lat, ale w swojej roli bardzo wiarygodny i nie odpychający. Bawiłam się bardzo dobrze i wiem, że gdy będę miała okazję to z pewnością obejrzę go po raz drugi.
Tym bardziej, że muzykę do tego filmu stworzył Hans Zimmer, jeden z moich ulubieńców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s