Wszystko jest iluminacją….

Uwielbiam oglądać filmy, nawet po kilka razy. Mam do filmów i wszystkiego, co ich dotyczy, niesamowitą pamięć. Pamiętam kto kogo grał, gdzie występował wcześniej i później, znam scenarzystów, kompozytorów, reżyserów, operatorów i autorów zdjęć…
Nie jestem zawodowym recenzentem, nie mam nic wspólnego z produkcją filmową. Kiedyś na jednym z prywatnych forów, zupełnie niefilmowym zresztą, na prośbę jednego z uczestników (ukłony, panie Henryku) zaczęłam pisać krótkie notki o filmach. Stąd prosta droga do tego, by gdzieś zebrać to razem i podzielić się tym co myślę i czuję po obejrzeniu kolejnego filmu.
Zapraszam.
Tytułem każdej notki będzie tytuł filmu.

„Wszystko jest iluminacją” to film, który obejrzałam od razu dwa razy pod rząd kilka dni temu. Bardzo mnie poruszyła zabawna (i nie tylko zabawna) historia współczesnego  Amerykanina (w tej roli Elijah Wood) poszukującego na Ukrainie kobiety, która w czasie wojny uratowała jego dziadka. Film nakręcił w 2005 roku amerykański aktor i reżyser Liev Schreiber (znamy go z m.in. z drugoplanowej roli w „Kate i Leopold”) i zrobił to po mistrzowsku. Świetnie pokazana współczesna Ukraina i jej mieszkańcy, retrospekcja fantastycznie filmowana, cudowne zdjęcia i zabawna muzyka. Zachwyciła mnie scena z polem słoneczników aż po horyzont, rozśmieszyła scenka z zamawianiem wegetariańskiego jedzenia. Fantastyczny jest też trabant (choć to zgrzyt, to Ukraina a nie enerdówek) z napisem „Jewish Heritage Tours” a w nim dziadek, główny bohater, tłumacz – przewodnik i śmieszny pies.
Film bardzo kameralny, chwilami bardzo śmieszny a chwilami poruszający….

Magdolot, dzięki….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s